O firmie

W SPIE OPCO świadczymy kompleksowe usługi Facility Management dla klientów o rozproszonym modelu biznesowym. Specjalizacją SPIE OPCO jest bieżąca i konserwacyjna obsługa techniczna placówek handlowych rozproszonych na terenie całego kraju, jak również usługi dodatkowe w obszarze utrzymania technicznego nieruchomości, tj. inwestycje i remonty budynków, bezpieczeństwo ppoż. i zarządzanie budynkami.

Poznaj nas

Historia SPIE OPCO

Historia Spółki sięga 2001 roku, kiedy to powstała spółka OTO Lublin produkująca kable optotelekomunikacyjne i karty elektroniczne.

Z czasem firma zmieniła profil działalności, na firmę oferującą usługi w zakresie kompleksowego zarządzania obiektami i szeroko pojętego technicznego utrzymania nieruchomości. W latach 2010-2014 marką firmy była OPCO, po 2014r. Orange Real Estate, po roku 2019 ponownie OPCO.

W latach 2019-2022 właścicielem 100% udziałów w spółce OPCO była firma General Property – jeden z liderów usług w sektorze facility management w Polsce. W grudniu 2022 r. nastąpiła akwizycja General Property oraz OPCO przez SPIE Deutschland & Zentraleuropa.

57 oddziałów w Polsce

W SPIE OPCO dysponujemy siecią regionalnych punktów serwisowych, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Dzięki temu dojazd do placówki klienta zajmuje nam krótki czas - bez względu na region Polski.

Know-how techniczny i projektowy

Kadra SPIE OPCO liczy obecnie ponad  300 pracowników technicznych i serwisowych (HVAC). Wśród nich są elektrycy, hydraulicy, technicy ppoż., inżynierowie i specjaliści od urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych, ciepłowniczych i agregatów prądotwórczych.

Cyfrowy e-management

W SPIE OPCO zależy nam na sprawnej komunikacji z klientem. Jesteśmy dumni z naszego systemu do zgłaszania awarii i usterek. Portal SPIE OPCO od roku 2013 zarejestrował już ponad 600 000 zgłoszeń od naszych klientów.

57 oddziałów w Polsce

W OPCO dysponujemy siecią regionalnych punktów serwisowych, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Dzięki temu dojazd do placówki klienta zajmuje nam krótki czas - bez względu na region Polski.

Know-how techniczny i projektowy

Kadra OPCO liczy obecnie ponad  300 pracowników technicznych i serwisowych (HVAC). Wśród nich są elektrycy, hydraulicy, technicy ppoż., inżynierowie i specjaliści od urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych, ciepłowniczych i agregatów prądotwórczych.

Cyfrowy e-management

W OPCO zależy nam na sprawnej komunikacji z klientem. Jesteśmy dumni z naszego systemu do zgłaszania awarii i usterek. Portal OPCO od roku 2013 zarejestrował już ponad 600 000 zgłoszeń od naszych klientów.

SPIE OPCO w Polsce

  • Warszawa - siedziba firmy

  • 4 mobilne serwisy techniczne (GPMS)

  • 4 zespoły HVAC

  • Ogólnopolski zespół kotłowni

  • Ogólnopolski zespół agregatów

W portfolio Klientów

Chcesz omówić swój projekt?

Scroll to Top